fbpx

To dla nas niemały sukces – kolejna profesjonalna dziedzina pomocy, którą możemy świadczyć. O czym mowa? O otwarciu jedynego na Podkarpaciu Oddziału Centrum Terapii Mutyzmu, Nieśmiałości i Lęku w naszej placówce. Dzięki temu nasze szeregi zasili specjaliści przygotowani do udzielania kompleksowej pomocy dzieciom i nastolatkom na co dzień zmagającym się z lękiem oraz ich rodzinom.

Z tej okazji zapraszamy do skorzystania z bezpłatnych konsultacji w Dniu Otwartym 28.09.2019 r. w godzinach 17.00 – 19.00 oraz szkoleniu dla rodziców w dniu 29.09.2019 r. w godzinach 13.30 – 16.30 (szczegóły TUTAJ).

Bezpłatnych konsultacji w Dniu Otwartym udzielać będą specjaliści:

mgr Dorota Czechowicz (Dyrektor Oddziału CTM)

mgr Monika Andrzejewska (twórca CTM).

Liczba miejsc ograniczona.

Kilka słów o samym CTM:

Naszą misją jest szerzenie świadomości społecznej na temat mutyzmu selektywnego oraz innych zaburzeń lękowych, udzielanie pomocy dzieciom i ich bliskim oraz osobom dorosłym.

Pragniemy stale poszerzać własną wiedzę oraz doskonalić umiejętności twórczej pracy z dzieckiem oraz z rodzicem. Wspieramy komunikację i rozwój społeczny dzieci  by mogły czerpać pełną radość z relacji z ludźmi.   
Cierpiący w milczeniu zasługują na zrozumienie i profesjonalną pomoc. Naszym zadaniem jest głośne mówienie o tym, czego dzieci z mutyzmem oraz dzieci nieśmiałe, nie mogą powiedzieć, choć bardzo pragną. Każdy na drodze dziecka z mutyzmem, może dodać mu sił do pokonania tego zaburzenia, okazując zrozumienie i dostrzegając je ponad ciszą. 
Naszym zadaniem jest uwalnianie dzieci od dręczących je lęków  oraz wzmacnianie ich sił do pokonania każdego wyzwania.
Wsparcia potrzebują również rodzice, którzy każdego dnia niosą pomoc swoim pociechom w mierzeniu się z ich lękami. Pragniemy pomagać im rozwijać swoje umiejętności wychowawcze, poczuć się pewniej w roli rodzica  oraz ładować siły wewnętrzne, potrzebne do kolejnych zmagań. Rzetelnymi informacjami oraz praktycznymi doświadczeniami chcemy dzielić się z ludźmi, którym bliska jest nasza misja.

Więcej informacji na stronie Centrum
https://mutyzm.pl

Kontakt:
Centrum Terapii Muztyzmu, Nieśmiałości i Lęku – tel. +48 530 001 410
Centrum Terapii Dziecka Sensis – tel. +48 889 886 878