Niesłabnąca popularność dietoterapii zyskuje wielu zwolenników. Zastanawiasz się, w czym pomaga dietoterapia? Na czym polega jej fenomen? W naszym najnowszym artykule zebraliśmy najważniejsze informacje dotyczące wspomnianego zagadnienia. Zapraszamy do lektury!
Dietoterapia – co to takiego?
Dietoterapia stosowana jest w leczeniu chorób cywilizacyjnych i profilaktyki zachorowań. Oczywiście stanowi wspomaganie podstawowej formy terapii. O czym powinieneś wiedzieć, zanim zdecydujesz się na taką dodatkową formę leczenia? W wykorzystaniu diety, jako formy leczenia, niezmiernie ważne jest, by była ona wprowadzana pod okiem specjalisty. Za dietoterapię powinien być zatem odpowiedzialny dietetyk. Oczywiście współpracuje on ściśle z lekarzem prowadzącym. Dzięki temu dietetyk może ze spokojem zająć się przygotowaniem odpowiedniej diety dostosowanej do potrzeb pacjenta. Częstym zjawiskiem jest sytuacja, w której nowa dieta jest zupełnie odmienna od tego, co pacjent jadł dotychczas.
W jakich sytuacjach stosuje się dietoterapię?
Zastanawiasz się, w jakich sytuacjach lekarz proponuje zastosowanie dietoterapii? Podpowiadamy! Przede wszystkim należy pamiętać, że odpowiednio dobrana dieta wspomaga metabolizm. Ponadto wpływa na poprawę koncentracji uwagi, regenerację organizmu. Decydując się na włączenie dietoterapii w proces leczniczy musisz pamiętać o tym, bu konsekwentnie przestrzegać ustalonej diety. Tego typu zachowanie wpłynie pozytywnie na proces leczniczy. Dietoterapia znajduje zastosowanie, jako metoda wspierająca m.in.: w leczeniu niedokrwistości, wrzodów, nadciśnienia, zaburzeń układu pokarmowego, cukrzycy, niedoczynności tarczycy, migreny. Dlatego też, jeśli zdiagnozowano u Ciebie którąś z powyższych chorób, zgłoś się do dietetyka.
Dietoterapia – w jaki sposób się do niej przygotować?
W jaki sposób przygotować się do rozpoczęcia terapii dietą? Na początku umów się z lekarzem prowadzącym. Jego zadaniem będzie przeprowadzenie szczegółowego wywiadu. Zleci także szereg specjalistycznych badań. Takie działanie pozwoli ustalić co dokładnie Ci dolega oraz jakiej diety potrzebujesz. Masz obawy, że nowa dieta nie będzie Ci smakowała? Spokojnie. Dietetyk będzie się z Tobą konsultował nim rozpisze dokładną dietę. Zapyta o Twoje preferencje żywieniowe. Oczywiście postara się je uwzględnić w nowym jadłospisie. Co bierze pod uwagę dietetyk przygotowując nowy jadłospis? Przede wszystkim wiek, wagę, wzrost, ilość aktywności sportowej czy też poziom tkanki tłuszczowej. To wszystko sprawi, że dietoterapia zostanie dobrana w najbardziej optymalny sposób.
Dietoterapia – umów się na pierwsze spotkanie już dziś
Poznałeś już, w jakich sytuacjach dietoterapia może okazać się pomocna. Z naszego artykułu dowiedziałeś się również, kto powinien rozpisać dla Ciebie optymalną dietę. Teraz czas na kolejny ruch. A jest nim umówienie się do specjalisty. Nie zwlekaj. Zadzwoń do nas już dziś. Wspólnie przygotujemy dla Ciebie nie tylko zdrową, ale i smaczną dietę. Wybierz dogodny dla siebie termin. Czekamy na Ciebie!